2021. TESCO Pályázat

Jászjákóhalma Polgárőr Egyesület 2021 évben a TESCO Ön választ mi segítünk pályázatán belül 250.000 forint vissza nem térítendő támogatást nyert "TESCO Ön választ, mi segítünk - Jászjákóhalma címmel.

Projektben az óvodás és általános iskolás gyerekek részére tartottunk oktatásokat, felvilágosításokat, melyek során KRESZ parkos oktatást, biztonságos közlekedésre való nevelés, valamint a vagyonvédelem és az életmentés fontosságának bemutatása is témakörök voltak. Rendezvényes napokon mind elméleti tudás elsajátítása, gyakorlatban való hasznosítása a KRESZ parkon keresztül történtek meg. Ügyességi versenyek megszervezésére is sor került. Projekten belül a gyerekek hasznos tanácsokkal és felvilágosítással, gyakorlatban való elsajátításokkal lehettek gazdagabbak.

Programokat több helyszínen az intézmény vezetők engedélyével történtek az alábbiak szerint: augusztus 6-án IV. Béla Általános Iskola Jászjákóhalma tagintézményében az Erzsébet napközis tábor 37 gyermek vett részt, szeptember 4-én a Községi Sportegyesület Sportág választó rendezvényén az utánpótlás gyerekek illetve a rendezvényre látogató gyerekek vettek részt 57 fővel, szeptember 24-én a IV. Béla Általános Iskola Jászjákóhalma tagintézmény gyermekei egy iskolai sportnap keretén belül a Sportpályán vettek részt 108 fővel, október 8-án a Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola és Gimnázium intézményének Angyalkert Tagóvodájának gyermekei 117 fővel vettek részt, október 27-én Jászjákóhalma Poldermann Júlia óvoda gyermekei vettek részt 80 fővel vettek részt. A résztvevő gyerekek biztonságtechnikai eszközöket vehettek át a részvételért. Jászjákóhalma Polgárőr Egyesület nevében tisztelettel köszönöm a pedagógusok, nevelők segítségét valamint az intézmények vezetőinek a megvalósítások lehetőségeit. Kisbódi Gáspár - Egyesület Elnöke.